טיפים לבניית שרירי בטן

מתאגרפת

שרירי בטן הם אולי הדבר הכי מבוקש בקרב מתאמנים. ירידה במשקל, שרירי ידיים או כושר גופני גבוה הם דברים שניתן להגיע אליהם על ידי עבודה קשה, אבל בכל מה שנוגע לשרירי בטן, לפעמים אנו יכולים למצוא את עצמנו עובדים מאוד קשה ובכל זאת לא מצליחים להגיע למראה האתלטי והמשומן שאנו רואים בשערי המגזינים.

 

הסיבה לכך היא שלא תמיד אנחנו עובדים נכון. הרבה פעמים אנחנו מתקבעים על איזושהי טעות בלי לדעת שהיא טעות, והיא מה שמעכבת אותנו בדרך אל הקוביות הנכספות. אז איך בכל זאת עובדים על שרירי הבטן? חמישה טיפים שיורידו את שכבת השומן ויבליטו את הקוביות:

 

שמרו על תזונה נכונה. השומן מצטבר טוב מאוד בבטן, ואם אנחנו רוצים שיראו את השריר שנמצא מתחת לשכבת השומן, עלינו לשמור על תזונה נכונה, בריאה ומאוזנת. אתם לא צריכים (ואף אסור!) לוותר לגמרי על פחמימות, אבל שימו לב כי הפחמימות שאתם צורכים הן פחמימות טובות כמו אורז מלא, בטטה וגם לחם במידה סבירה (ולא קוראסונים למשל).

 

אל תינעלו רק על כפיפות בטן, גם אם תמיד אמרו לכם שזה מה שמביא לתוצאות של קוביות בבטן. זה נכון, זהו תרגיל מעולה, אבל רק בתנאי שעושים אותו כמו שצריך בלי לפגוע בגב, ובמקביל לתרגילים נוספים כמו סקוואט, פלאנק, חתירה בהטיית גב עם משקולת ועוד.

 

יש אנשים שריבועים בבטן באים להם בטבעיות, זה נכון, אבל איך זה קורה? מדובר באנשים עם שכבת שומן קטנה מאוד שלא מסתירה את הריבועים. כן, אצל כולנו יש ריבועים בבטן, רק שלרוב האנשים שכבת השומן מסתירה אותם. אז אל תקנאו באנשים האלה, פשוט דאגו לכך ששכבת השומן תרד וגם אצלכם נוכל לראות את הקוביות.
את אימוני הבטן ניתן לבצע גם עם מכשירים כגון TRX, BOSU, רולר לבטן או כדורי כוח, אבל גם בבית אפשר להגיע לתוצאות מעולות. ניתן לבצע את התרגילים שדיברנו עליהם (פלאנקים, סקוואט, כפיפות בטן) ומהר מאוד תראו תוצאות טובות לא פחות מאשר במכשירים שנמצאים לרוב רק בחדרי הכושר.

 

גיוון. יש לנו בגוף כל כך הרבה שרירים שלעולם לא נצליח לגעת בכולם באימון אחד. בשביל שנוכל לטפח את כל השרירים ולראות שינוי מהותי, אנו צריכים לגוון בתרגילים ובכך להגיע בכל פעם לאזור אחר ולעשות משהו קצת שונה. גם אם אנחנו רוצים לרדת במשקל, רצוי לשלב בין מספר פעילויות כמו ריצה, שחייה, אופניים ועוד – וכך גם בתרגילי הבטן שלנו, מומלץ לשלב בין מגוון תרגילים.

 

About שחר לנדאו 22 Articles
שחר לנדאו עורך וכותב עבור מגזין בליפים.

Be the first to comment

Leave a Reply