מה אתם חושבים על יום ביפו?

יפו

יש לכם יום חופש באמצע השבוע ובא לכם לעשות משהו שונה מבדרך כלל? מחפשים את הדרך גם להנאה וגם להעשרה והכל ביום אחד? יש לנו רק מילה אחת בראש בשביל זה. יפו. לא סתם נכתבו על העיר הזו מספר שירים לא מבוטל. העיר הזו, ששמה מצורף לתל אביב, היא עיר בפני עצמה, עיר עשירה בתרבות והיסטוריה ולא משנה מה השעה, מישהו יהיה שם לחגוג איתכם.
אם עוד לא חשבתם על יפו עד שלא אמרנו, החלטנו להביא לכם כמה פעילויות אותן תוכלו לאגד ליום כיף ולהכיר את יפו כמו שעוד לא היכרתם-

התחילו במוזיאון

מה יותר כיף מלהתחיל את הבוקר במוזיאון? אם לא ידעתם שקיים מוזיאון אומנות ביפו, הרי שאתם צריכים להכיר את מוזיאון אילנה גור. מדובר במבנה מהמאה ה-18, בעל שלוש קומות ובתוכו נמצאות אינספור יצירות אמנות מעשה ידיה של האומנית אילנה גור. הסיור כשלעצמו מעט סוריאליסטי ואינו כמו עוד סיור במוזיאון. תוכלו לגלות כי כל חדר במוזיאון מעוצב בצורה שונה ומביא פרשנות שונה למעשה היצירות. אפשר להגיד שבמוזיאון הזה תוכלו בשקט לבלות כמה שעות מבלי לשים לב.

זוהי יפו
זוהי יפו

ארוחת בוקר

אחרי שביליתם את שעות הבוקר הראשונות במוזיאון, הרי שבוודאי אין לכם מספיק אנרגיה בשביל להמשיך את היום ואתם חייבים ארוחת בוקר. ממוזיאון האומנות תוכלו להגיע ישר אל שוק הפשפשים ולבחור לכם את בית הקפה האוטנטי או לא בו אתם רוצים לאכול את ארוחת הבוקר שלכם. תוכלו ללכת לנמל יפו ולשבת על הים או ממש בתוך שוק הפשפשים וליהנות מההמולה היומיומית המתרחשת בשוק. עכשיו, אחרי שבחרתם מה לאכול, נחתם, נרגעתם ושבעתם, אתם יכולים להמשיך ביום.

שוק הפשפשים

כמובן שאם הזכרנו את שוק הפשפשים נהיה חייבים להרחיב עליו. שוק הפשפשים הוא שוק יוצא דופן המכיל בתוכו בגדים, תבלינים, רהיטים והמון אוכל ושתייה. בשוק הפשפשים של יפו אתם בשקט יכולים למצוא את עצמכם מבלים שם כמה שעות יפות ויוצאים ממנו עם שקיות רבות ודי בזול. מאחר ואנחנו כבר היינו בשוק הפשפשים אנחנו יכולים להגיד לכם שהחוויה מרימת מצב רוח, משעשעת ואפשר להגיד בוודאות שכיף לטייל בו.
ואם כבר אנחנו עוסקים בשוק הפשפשים, נגלה לכם שבשעות הערב המוקדמות שוק הפשפשים משנה את צורתו והופך למסיבה גדולה. כשכל החנויות נסגרות וכל הבסטיונרים הולכים הביתה, הפאבים המקומיים והבארים המקומיים נפתחים ומציעים לתיירים ולמקומיים הרבים מקומות לשתות ולאכול בהם אך בעיקר לשמוח בהם. שדרות הפאבים הן די ארוכות וכמעט תמיד מלאות אדם אך אנחנו בטוחים שעם קצת מאמץ תוכלו למצוא לעצמכם מקומות ישיבה.
את ארוחת הערב תוכלו גם כן לעשות ביפו כאשר ישנן מסעדות בשר ומסעדות קצת יותר רציניות ברחבי יפו. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למצוא את המסעדה שמצאה חן בעיניכם. הכל תלוי בצורה בה אתם רוצים לסיים את הערב. למשל, אם בעקבות השהות שלכם לצד הים כל היום עשתה לכם חשק לעשות דגים, הרי שהמפורסמת מכולן היא הזקן והים. תוכלו ליהנות שם משולחן רחב ומלא בכל טוב, ליהנות מהרעש היפואי ומדי פעם אפילו לשיר בערבית את השיר יום הולדת שמח.
לסיכום, גם כשנתנו לכם כמה דברים שאפשר לעשות ביפו, אנחנו יכולים להגיד לכם שלא נגענו אפילו ברבע מהדברים שאתם יכולים לעשות או לגלות ביפו. אך עבור יום הכיף שלכם, מה שהבאנו לכם פה בוודאות יביא לכם סיפוק ויגרום לכם לראות את יפו באור קצת יותר יפה.

About שחר לנדאו 22 Articles
שחר לנדאו עורך וכותב עבור מגזין בליפים.

Be the first to comment

Leave a Reply